Haberler

08
TOBB BİRLİĞİ VE SUNGURLU TİCARET BORSAMIZDAN GIDA YARDIMI

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Sungurlu Ticaret Borsası tarafından hazırlanan 667 adet Ramazan gıda yardım paketi, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Konuyla ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil, Ramazan ayında birlikte hareket etme ve dayanışma kültürünün arttığını dile getirerek " Ramazan ayı dolayısıyla TOBB’den gelen 40 bin lira ile ihtiyaç sahibi 667 aileye temel gıda, erzak paketleri hediye ettik. Böyle hayırlı bir çalışmaya katkımız olduğu için bizler de mutlu olduk. Gelen yardımları biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederek ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit etmekte de sayın yönetim kurulu üyelerim, meclis başkanımız ve üyelerimiz ve sayın ilçe muhtarlarıyla ortaklaşa çalışarak yardım eli uzattık. Toplumsal yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemi böyle durumlarda daha iyi anlaşılıyor” dedi.

[Devamını oku...]

25
BORSAMIZ TOBB 73.GENEL KURULU İÇİN ANKARA’DA

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 73. Mali Genel Kurulu Ankara’da toplandı. TOBB delegelerinin Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Anıtkabir ziyaretiyle başlayan Genel Kurul, öğleden sonra TOBB Delegeliğinde 10 yılı dolduran üyelere Başbaşkan Binali YILDIRIM, Bakanlar ve bürokratların katılımıyla gerçekleşen Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni ile devam etti. Genel Kurul günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmasıyla gerçekleşen genel kuruluna Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Halim KARAÇİL, Başkan Yardımcımız Ercan ÖZSARAY, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet AKKUŞ, Bekir KARAÇİL, Şağban BAYAV, Meclis Başkanı Murtaza UYANIKER, TOBB Delegesi Hasan KARTALER ve Genel Sekreterimiz Levent AKKAŞ ile birlikte Ankara da bulunmaktadırlar.

[Devamını oku...]

17
VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜNDEN BORSAMIZA ZİYARET

 Sungurlu Vergi Dairesi Müdürü Seyfettin AKSAKAL borsamızı ziyaret ederek yeni vergi yapılandırması hakkında ”Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun Genel Tebliği" Resmi Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, kanun kapsamında yapılandırma için başvuruda bulunan ancak ödemelerini süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal eden borçlular, ödeme yapmaları gereken tarihten 27 Ocak 2017 tarihine kadar geçen süre için hesaplanacak geç ödeme zammıyla birlikte ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yaparak, kanundan yaralanmaya devam edebilecek.” Olacağını açıklayarak üyelerimizin ve vergi borcu olan mükelleflerin bilgilendirilmesi ricasında bulundu. 

[Devamını oku...]

17
MUHTARLARDAN BORSAMIZA ZİYARET

 Sungurlu merkez mahalleri muhtarları Yönetim Kurulu Başkanımız Halim KARAÇİL’i  makamında ziyaret ederek 2017 yılı hasat zamanının yaklaşması dolayısıyla hasat zamanının çiftçiler ve esnaflar için bereketli ve kazançlı geçmesi temennisiyle ziyarette bulundular. Ayrıca ilçe mahalleleri ve ilçe hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten dolayı memnun olduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Halim KARAÇİL ‘ Bütün muhtarlarımıza teşekkür ederek muhtarlarımızın her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz’ dedi.

[Devamını oku...]

26
ŞEKERBANK SUNGURLU ŞUBESİNDEN BORSAMIZA ZİYARET

 Şekerbank Sungurlu Şubesi Müdürü İbrahim Güleçyüz ve değerli personeli Sungurlu Ticaret Borsası’mızı ziyaret etmişlerdir. Ziyaretinde Sungurlu ekonomisi ve çiftçi kredileri hakkında konuşmalar yapıldı. Çiftçilere sağladığı imkânlardan dolayı Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’e teşekkürlerini iletti.

[Devamını oku...]

12
BORSA BAŞKANIMIZ KARAÇİL ESENDERE GÜMRÜK KAPISI AÇILIŞINA KATILDI

 Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Karaçil, Esendere Gümrük Kapısı açılışına katıldı.

Sungurlu Ticaret Başkanı Halim Karaçil, Hakkari Yüksekova Esendere Gümrük kapsı açılışına TOBB başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetlisi olarak katıldı.
Karaçil yaptığı açıklamada, "7 Nisan'da gerçekleştirilen açılışa Başbakanımız Binali Yıldırım, Başkakan yardımcıları ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve yoğun bir katılımcı ile açıldığını ve açılışta TOBB Başkanının, "Bu kapının Anadolu’nun İran’a ve Orta Asya’ya açılan kapısı olduğunu belirterek, “Hakkâri zenginleşecek, Türkiye zenginleşecek. İran da zenginleşecek. Yani hep birlikte kazanacağız. Biz TOBB olarak hep bu vizyonla hareket ettik” diye konuştu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na davetlerinden dolayı teşekkür ederim" dedi.

[Devamını oku...]

Sayfa 9 / 28İlk   Geri   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  İleri   Son   
Yazdır