Haberler

23
BAŞKAN KARAÇİL'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 - Karaçil, "Öğretmenlerimiz fedakarca çalışmaktadır"

Sungurlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karaçil, yayınladığı mesajla bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.
Hiçbir ücret ya da bedelin öğretmenlik görevini icra etmenin; ailesine, milletine, devletine ve ülkesine faydalı bireyler yetiştirmenin karşılığı olamayacağını dile getiren Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karaçil; “Milletimizin aydınlık geleceği kucaklayan kolları ve umut çiçekleri olan çocuklarımızı yetiştirenler öğretmenlerimizdir. Geçmişte olduğu gibi bugün de öğretmenlerimiz yurdun en ücra köşelerinde fedakârca çalışmakta, zaman zaman güçlüklerle mücadele etmekte, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcamaktadır” dedi. 
Türkiye’nin yapılanmasında en önemli görevi öğretmenlerin üstlendiğini vurgulayan Başkan Karaçil; “Ülkelerin gelişmişliğinin temelinde eğitime ve eğitimcilere verilen önem vardır. Tüm öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü'nü kutluyor, bütün öğretmenlerimize saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

[Devamını oku...]

17
BORSAMIZDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim KARAÇİL ve Ticaret Borsası üyeleri Sungurlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.Göreve yeni atanan 4. Sınıf Emniyet Müdürü İrfan KORKMAZ 'ı,Sungurlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halim KARAÇİL,Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murtaza UYANIKER,Yönetim Kurulu  Başkan Yardımcısı Ercan ÖZSARAY,Meclis Üyelerinden Ömer İLTER, Haydar ŞAHİN,Hasan KARTALER,Genel Sekreter Levent AKKAŞ ve esnaflardan Hasan AKKUŞ ve Aslan BULUT ile birlikte makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılılar dilediler.

Emniyet Müdürü İrfan KORKMAZ, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Halim KARAÇİL ve Sungurlu Ticaret Borsası heyetine teşekkür etti.

[Devamını oku...]

10
KARAÇİL; MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM.

 Sungurlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karaçil, Cumhuriyetin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 79. yıldönümünde saygıyla andıklarını ifade etti. 

"Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak eşsiz bir destan yazan Atatürk, milletin birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tüm dünyaya göstermiştir." diyen Karaçil, "Milletimiz, Atatürk'ün genç nesillere emanet ettiği ve "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni onun beklentileri doğrultusunda korumuş ve yüceltmiştir. 
Atatürk'ün gösterdiği hedeflere doğru yılmadan ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti'nin başarısının temelinde, milletin birlik ve beraberlik azmi ve iradesi bulunmaktadır. Atatürk'ün ideallerini, en ileri demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve ilerletmek milletimizin her ferdinin dün olduğu gibi yarın da öncelikli görevi olmalıdır. 
Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızın ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum."

[Devamını oku...]

06
BAŞKAN HALİM KARAÇİL'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 Sungurlu Ticaret Borsası’nın ve başkan Halim KARAÇİL’in yaptığı çalışmalar ve hizmetlerden, gençlere ve girişimcilere yönelik verilen eğitimlerden, iş hayatına kattığı çalışmalardan ve okullara yapılan yardım ve katkılardan ötürü Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Kalınsazlıoğlu, Müdür Yardımcısı Osman Çaralan ve Okul Aile Birliği Başkanı Yasin Şahin borsamızı ziyaret edip teşekkürlerini bir plaketle sundular. Başkan KARAÇİL, ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkür ederek memnuniyetini bildirdi.

[Devamını oku...]

04
UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

  Sungurlu Ticaret Borsası'nda 4-7 Kasım tarihleri arasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı. 25 kişinin katıldığı eğitimler (4gün) 32 saat sürecektir. Katılımcıların eğitim sonunda aldıkları belge ile açacakları iş yerleri için 100bin tlye kadar KOSGEBden hibe verilecektir. Katılımcı arkadaşlara Ticaret Borsası Başkanı Halim KARAÇİL ve Ticaret Borsası Genel Sekreteri Levent AKKAŞ başarılar diler.

[Devamını oku...]

28
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN.

 Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, tüm vatandaşlarımızın cumhuriyet bayramını kutluyor saygı ve sevgiyle anıyor..Başkan Karaçil, "Türkiye Cumhuriyeti'nin başkomutanı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesi ile kurulan Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü kutlamanın kıvancını yaşıyoruz. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele'nin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarındandır. Bugün bağımız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, "En Büyük Bayram" günüdür. Ulu Önder Atatürk'e inanan, ilke ve devrimlerine sahip çıkma kararlılığını gösteren, Cumhuriyetimizin çevresinde kenetlenen bir milletiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 94.yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını,kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

[Devamını oku...]

Sayfa 7 / 30İlk   Geri   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  İleri   Son   
Yazdır