Haberler

08
Ak Parti Çorum Milletvekili Adayından Sungurlu Ticaret Borsası’na Ziyaret

Çorum genelinde çalışmalarına devam eden Ak Parti Milletvekili Adayı Sayın Bekir Horuz, Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’ i makamında ziyaret etti.

Programa Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, eski belediye başkanı Ahmet Karacif, ve Ak Parti İlçe Yönetimi katıldı. Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil “ Seçilen milletvekili Çorum halkının vekili olmalıdır. ” Dedi.

Başkan Karaçil ziyaret esnasında Ticaret Borsası’nı tanıttı. Bekir Horuz, İlçeye verilen hizmetlerden dolayı Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’ e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

[Devamını oku...]

29
MHP Çorum Milletvekilinden Sungurlu Ticaret Borsası'na Ziyaret

Mhp Çorum Milletvekili Adayları Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’ i makamında ziyaret etti.

Ziyarete Mhp Çorum Milletvekili Adayları Prof. Dr. Vahit Doğan, Aybüke Topçubaşı Fatih Özcan, Çorum Mhp İl Başkanı Bekir Çetin, Mhp İlçe Başkanı Adnan Barak, Mhp Çorum İl Genel Meclis Üyesi Celal Güngör ve teşkilat üyeleri katıldı.

Ziyaret esnasında Prof. Dr. Vahit Doğan; ‘’ Bizler Sungurlu’ nun evlatlarıyız ve hizmet için bu yola çıktık. İlçemizin ve ilimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Eğer birlik olursak bir çok başarıya birlikte imza atarız. ‘’Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Halim Karaçil; ” Biz Sungurlu Ticaret Borsası olarak tüm partilere eşit mesafedeyiz. Sungurlu’dan bir adayımızın 1.sıradan aday gösterilmesi tabi ki bizler için sevindirici bir durum. İnşallah tüm adaylarımız ve ilçemiz hakkında hayırlısı olur.” dedi.

Ziyaret esnasında yeni yapılan Satış Salonunu gezen Milletvekili Adayları, ilçeye kazandırılan olumlu yatırımdan dolayı Borsa Başkanı Halim Karaçil’ e ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek borsadan ayrıldılar.

[Devamını oku...]

28

  Gürtour ve Fuartakip.com olarak 23 yıldan bu yana fuar ve fuar seyahatleri ile ilgili çalışmalar yapmaktayız.

Son zamanlarda Afrika pazarı ile ilgili gelen talepler, bizleri daha yoğun bir şekilde fuar organizasyonları yapmamız konusunda teşvik etti.

Bu sebeple Afrika’nın parlayan yıldızları olan Kenya ve Tanzanya’da 27 adet fuarın Türkiye sayış temsilciliğini almış bulunmaktayız.

YÖREX 6. YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI

7-11 EKİM 2015

Ziyaret Saatleri

10.00 – 20.30

[Devamını oku...]

18

  Malumlarınız olduğu üzere, Avrupa Birliği, KOBİ’lerin desteklenmesi ve girişimciliğin özendirilmesi için; AB’nin, ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini bir marka altında yaygınlaştırmak amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürmektedir.

Bu kapsamda, ülkeler her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca kendi seçtikleri temalar çerçevesinde Avrupa KOBİ Haftası’nın mantığına uygun etkinlikler düzenlemektedir. Bunun yanı sıra yıl boyunca da benzer etkinliklerle Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımı canlı tutulmaya çalışılmaktadır.

KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftası’nda Türkiye, 2009 yılından itibaren diğer 37 katılımcı ülke ile birlikte yer almaktadır. Bu çerçevede, ülkemiz aktif olarak katılım sağladığı ilk yıl olan 2010 yılında etkinlik sayısı açısından üçüncü sırada yer alırken, 2011’den itibaren açıklanan istatistiklere göre ülkemiz yapılan etkinlik sayısı açısından birinci sırada yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl 29 Eylül – 4 Ekim tarihlerinde gerçekleşen hafta boyunca 300’den fazla etkinlik vasıtasıyla 17.000 civarında kişiye doğrudan ulaşılmış, tüm ülkede KOBİ’ler ve KOSGEB ekseninde tam anlamıyla bir hareket sağlanmıştır. Tüm etkinlikler 100’den fazla haber sitesinde ve basılı medyada yayımlanmıştır.

Avrupa Birliği, Avrupa KOBİ Haftası’nın bu yıl, 16-20 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleşeceğini ilan etmiştir. Bu kapsamda, KOBİ Haftası önceki yıllarda olduğu gibi, yıl boyu gerçekleştirilecek faaliyetlerin resmi portala                                                                                                                 (http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/sme-week/index.cfm?fuseaction=sme.addEvent&Ing) kaydedilmesi ile takip edilecek; 16-20 Kasım 2015 döneminde yoğunlaşmış etkinlikler, medya desteği ile yaygınlaştırılarak sürdürülecektir.

Bu çerçevede, Avrupa KOBİ Haftası içerisinde değerlendirilebileceği düşünülen faaliyetleriniz Başkanlığımız ile koordinasyon içerisinde, söz konusu portala İngilizce olarak kaydedilmesi, konuyla ilgili faaliyetlerin medyada yer almasının sağlanması; medya ile Avrupa KOBİ Haftası ile ilgili kurulan temaslarda KOSGEB Başkanlığı’nın kamu koordinatörü olduğunun vurgulanması, konunun ülkemizdeki etkinliğine fayda sağlayacağı düşünülmekte olup, değerli katkılarınız ve işbirliğiniz beklenmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

[Devamını oku...]

17
Sungurlu Ticaret Borsası “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’’ Yürüyüşüne tam kadro katıldı.

 Sungurlu Ticaret Borsası “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’’ Yürüyüşüne tam kadro katıldı. Ülkemiz geneline bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunularak büyük katılım ile 17 Eylül 2015 Perşembe günü Saat: 16.30’da Ankara Sıhhiye Meydanında yürüyüş düzenlendi. Halim KARAÇİL; “ Ülkemizde artan terör olaylarına tepki göstermek ve kardeşliğimizi pekiştirmek amacıyla Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu ile TOBB, TİSK, TÜRMOB gibi 14 kuruluşun ortaklaşa düzenlediği "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet " yürüyüşüne Sungurlu Ticaret Borsası olarak bizlerde tam kadro katıldık. Gün birlik beraberlik günüdür. Kalleşçe saldırılar sonucu Şehit düşen evlatlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dilerim. Ayrıca böylesine büyük bir organizasyonu düzenleyen Sivil Toplum Kurulu yöneticilerine, üyelerine, bizleri yalnız bırakmayarak programa katılım gösteren tüm yönetim kurulu üyelerimize ve ülkemizin dört bir yanından bu programa iştirak eden herkese teşekkür ederim.'' dedi.

[Devamını oku...]

15
Sungurlu Ticaret Borsası ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına katılmak üzere Ankara’ ya gidiyor.

Türkiye Genelinde bulunan Sivil Toplum Örgütlerinin Ankara’ da düzenleyeceği ‘’ Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına Sungurlu Ticaret Borsasından destek…

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil; ‘’Bizler, bu toprakların ve bu milletin sevdalısı Sivil Toplum Kuruluşları olarak, oynanan oyunu çok net görüyor, bu kirli senaryoyu çok yakından takip ediyoruz. Değerlerimizi, inancımızı, birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan bölücü terör örgütüne karşı dik durmayı, kimden gelirse gelsin, hangi maskenin ardına saklanmış olursa olsun, her türlü terörü lanetlemeyi, terör karşısında bir ve beraber olmayı sürdüreceğiz. Terörün, ezeli kardeşliğimizi zedelemesine izin vermeyeceğiz. Irkçılık bir hastalıktır; bu hastalığın kardeşlerimiz arasında yayılmasına seyirci kalmayacağız. Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte bu organizasyona katılım göstermeyi kendimize bir borç bildik Perşembe günü yoğun bir kalabalık eşliğinde Ankara’ ya hareket edeceğiz.’’ Dedi.

 

Perşembe günü Ankara’ da düzenlenecek olan ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına katılmak isteyen hemşehrilerimiz Sungurlu Ticaret Borsası Özel Kalem müdürlüğüne müracaat edebilirler.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 30 / 40İlk   Geri   25  26  27  28  29  [30]  31  32  33  34  İleri   Son   
Yazdır