Haberler

02
Burdur Ticaret Borsası Genel Sekreteri Naile küçük Kepeci genel sekreter yardımcısı İmran Önden ve basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Harun Sivrikaya Ticaret Borsası satış salonumuz iş ve işlemlerini yerinde incelemek için ziyarette bulundular

 Burdur Ticaret Borsası Genel Sekreteri Naile küçük Kepeci genel sekreter yardımcısı İmran Önden ve basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Harun Sivrikaya Ticaret Borsası satış salonumuz iş ve işlemlerini yerinde incelemek için ziyarette bulundular ziyarette Ticaret Borsası satış salonumuz işlemleri geniş kapsamlı anlatıldı ziyaretlerinden dolayı kendilerine memnuniyetimizi belirtir teşekkür ederiz.

[Devamını oku...]

26
ÇESOB Başkanı Recep GÜR ve Yönetim kurulu üyeleri Ticaret Borsası Başkanı Mustafa KÜRBÜZ'ü ziyaret etti.

 ÇESOB Başkanı Recep GÜR ve Yönetim kurulu üyeleri Ticaret Borsası Başkanı Mustafa KÜRBÜZ'ü ziyaret etti. Sungurlu Terziler ve Berberler Odası başkanı Mutlu KARSLI ve Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Erdal KOLAYLI'da ziyaret esnasında bulundular. Ziyaretlerinde başkan Kürbüz'e çalışmalarında başarılar dilediler, Ticaret borsası hizmet binasını gezdiler ve yerinde çalışma düzenini gördüler. Ziyaretlerinden dolayı Başkan Kürbüz menmuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

[Devamını oku...]

26
HİTİT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ  EĞİTİMİN ADI

 HİTİT ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ

EĞİTİMİN ADI

Müfredat Tamamlama ve Suni Tohumlama Eğitimi

EĞİTİMİN BAŞLANGIÇ TARİHİ

19 Ağustos 2019

Son Kayıt Tarihi : 25 Temmuz 2019

EĞİTİMİN GÜNLERİ VE SAATLERİ

Pazartesi-Cuma: 8.30-12.15;13.30-17.15

TOPLAM EĞİTİM SÜRESİ

Müfredat Tamamlama 5 gün 40 saat

Suni Tohumlama 5 gün 40 saat

Toplam eğitim süresi 10 gün 80 saat

EĞİTİMİN KISA AÇIKLAMASI

Örgün eğitim mezunu Veteriner Sağlık Teknikerleri eğitime katılabilir. Eğitim müfredat tamamlama ve ‘İneklerde Recto-Vaginal Yöntemle Suni Tohumlama'yı içermektedir. Eğitimde ineklerde üreme anatomisi, fizyolojisi ve endokrinolojisi teorik ve pratik olarak verilecektir. Eğitimde başarılı olanlar alacakları belge ile Suni Tohumlama yapabilecekler.

SINIF KONTENJANI

20

EĞİTMEN

Doç. Dr. Bahat COMBA (Hitit Üniversitesi)

Doç. Dr. Barış Atalay USLU (Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi)

EĞİTİMİN ÜCRETİ

Müfredat Tamamlama-750 ₺

Suni Tohumlama - 750 ₺

Sertifika Bedeli - 500 ₺

NOT

Eğitim ücretimiz kişi başı olup KDV dahildir. Üniversitemiz öğrencileri ile çalışanları ve birinci derece yakınlarına eğitim ücretinin %20 si oranında indirim uygulanır. Mezunlarımıza %10 indirim uygulanır. Sertifika Bedeli üzerinden indirim uygulanmayacaktır. Müfredat Tamamlama eğitiminin ücreti olan 750 TL’nin Üniversitemiz Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü hesabına yatırıldığına dair dekont ile birlikte, Ek'te yer alan ıslak imzalı başvuru formu ve Ek’leri ile birlikte kayıt için merkezimize gelmeniz gerekmektedir.

[Devamını oku...]

26
15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız

 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız 

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.
15 Temmuz hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Milletin dirayetiyle bu test başarıyla geçildi. Demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi.
FETÖ kaynaklı bu hain darbe girişiminin ortaya çıkmasıyla birlikte, TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Darbe girişimine karşı ilk harekete geçen, ilk inisiyatif alan meslek örgütü olduk. Daha darbe bildirisi okunur okunmaz, gece saat 00:22’de çıktık dedik ki; “Milletin iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür”.
365 Oda ve Borsamızla birlikte 81 il ve 160 ilçede eş zamanlı olarak darbeye karşı tepkimizi gösterdik. “Demokrasi Vazgeçilmezimiz, Milli İrade Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimizdir” dedik. Sonrasında 81 ildeki Odalarımız ve Borsalarımız ilk günden itibaren Demokrasi Nöbetlerinde aktif bir şekilde yer aldı. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyasına en fazla katkıyı da TOBB, Odalar ve Borsalar sağladı. 
TOBB ve Oda-Borsa Camiası; Demokrasinin, Milletimizin ve Devletimizin Yanındayız
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini şiar edinen TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.
100 sene önce kahraman ecdadımız “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek İstiklal Harbinin adeta ilk kıvılcımını yakmıştı. 15 Temmuz 2016 gecesi aynı ilkeyle ve birlikte hareket eden Türk Milleti bir büyük felaketin önüne geçmiş oldu.
Türk iş dünyası olarak, aynı ruh, aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız.
Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

[Devamını oku...]

14
2019 yılı hasat sezonunda şu an biçimine başlanan arpaların çoğunlukta yaş ve rutubetli olarak biçildiği tespit edilmiştir.

 2019 yılı hasat sezonunda şu an biçimine başlanan arpaların çoğunlukta yaş ve rutubetli olarak biçildiği tespit edilmiştir. Ticaret Borsası Satış Salonuna getirilen yaş ve rutubetli arpalar 0,80-0,85 kr aralığında satılmaktadır. Kuru ve olgunlaşmış arpanların ise 1,00-1.20 TL fiyat aralığında satılmaktadır. ilçemizde ve bölgemizde bulunan çiftçilerin hasatlarını alacakları ürünlerin yaş ve olgunlaşmadan biçmeleri ilçe ekonomisine, Çiftçilere ve esnaflara zarar vermektedir. Ziraat Odası Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından konunun önemine dikkat çekerek Çiftçileri uyarmaları ve Gerekli tedbirleri almaları için harekete geçmeleri gerekmektedir.

[Devamını oku...]

14
IPART II Proğramı Altıncı Başvuru  Çağrı ilanına çıkmış bulunmaktadır.

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme Kurumu (TKDK) Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği'nin katılım öncesi mali yardım aracı olan IPA'nın kırsal kalkınma bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin IPARD ll programı altıncı başvuru Çağrı ilanına çıkmış bulunmaktadır. 302 tedbirli (Çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme) kapsamında yapılacak başvurular 08 07 2019 ile 23 08 2019 tarihleri arasında yapılması gerekmekte olup; İlgili başvurular TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü nce kabul edilecektir. Tüm Çiftçi ve üreticilerimize duyurulur.

[Devamını oku...]

Sayfa 3 / 43İlk   Geri   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır