Haberler

18

  Malumlarınız olduğu üzere, Avrupa Birliği, KOBİ’lerin desteklenmesi ve girişimciliğin özendirilmesi için; AB’nin, ulusal otoritelerin ve diğer ilgili kuruluşların faaliyetlerini bir marka altında yaygınlaştırmak amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürmektedir.

Bu kapsamda, ülkeler her yıl Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen bir hafta boyunca kendi seçtikleri temalar çerçevesinde Avrupa KOBİ Haftası’nın mantığına uygun etkinlikler düzenlemektedir. Bunun yanı sıra yıl boyunca da benzer etkinliklerle Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımı canlı tutulmaya çalışılmaktadır.

KOSGEB’in ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftası’nda Türkiye, 2009 yılından itibaren diğer 37 katılımcı ülke ile birlikte yer almaktadır. Bu çerçevede, ülkemiz aktif olarak katılım sağladığı ilk yıl olan 2010 yılında etkinlik sayısı açısından üçüncü sırada yer alırken, 2011’den itibaren açıklanan istatistiklere göre ülkemiz yapılan etkinlik sayısı açısından birinci sırada yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl 29 Eylül – 4 Ekim tarihlerinde gerçekleşen hafta boyunca 300’den fazla etkinlik vasıtasıyla 17.000 civarında kişiye doğrudan ulaşılmış, tüm ülkede KOBİ’ler ve KOSGEB ekseninde tam anlamıyla bir hareket sağlanmıştır. Tüm etkinlikler 100’den fazla haber sitesinde ve basılı medyada yayımlanmıştır.

Avrupa Birliği, Avrupa KOBİ Haftası’nın bu yıl, 16-20 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleşeceğini ilan etmiştir. Bu kapsamda, KOBİ Haftası önceki yıllarda olduğu gibi, yıl boyu gerçekleştirilecek faaliyetlerin resmi portala                                                                                                                 (http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/sme-week/index.cfm?fuseaction=sme.addEvent&Ing) kaydedilmesi ile takip edilecek; 16-20 Kasım 2015 döneminde yoğunlaşmış etkinlikler, medya desteği ile yaygınlaştırılarak sürdürülecektir.

Bu çerçevede, Avrupa KOBİ Haftası içerisinde değerlendirilebileceği düşünülen faaliyetleriniz Başkanlığımız ile koordinasyon içerisinde, söz konusu portala İngilizce olarak kaydedilmesi, konuyla ilgili faaliyetlerin medyada yer almasının sağlanması; medya ile Avrupa KOBİ Haftası ile ilgili kurulan temaslarda KOSGEB Başkanlığı’nın kamu koordinatörü olduğunun vurgulanması, konunun ülkemizdeki etkinliğine fayda sağlayacağı düşünülmekte olup, değerli katkılarınız ve işbirliğiniz beklenmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

[Devamını oku...]

17
Sungurlu Ticaret Borsası “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’’ Yürüyüşüne tam kadro katıldı.

 Sungurlu Ticaret Borsası “Teröre Hayır Kardeşliğe Evet’’ Yürüyüşüne tam kadro katıldı. Ülkemiz geneline bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunularak büyük katılım ile 17 Eylül 2015 Perşembe günü Saat: 16.30’da Ankara Sıhhiye Meydanında yürüyüş düzenlendi. Halim KARAÇİL; “ Ülkemizde artan terör olaylarına tepki göstermek ve kardeşliğimizi pekiştirmek amacıyla Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu ile TOBB, TİSK, TÜRMOB gibi 14 kuruluşun ortaklaşa düzenlediği "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet " yürüyüşüne Sungurlu Ticaret Borsası olarak bizlerde tam kadro katıldık. Gün birlik beraberlik günüdür. Kalleşçe saldırılar sonucu Şehit düşen evlatlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dilerim. Ayrıca böylesine büyük bir organizasyonu düzenleyen Sivil Toplum Kurulu yöneticilerine, üyelerine, bizleri yalnız bırakmayarak programa katılım gösteren tüm yönetim kurulu üyelerimize ve ülkemizin dört bir yanından bu programa iştirak eden herkese teşekkür ederim.'' dedi.

[Devamını oku...]

15
Sungurlu Ticaret Borsası ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına katılmak üzere Ankara’ ya gidiyor.

Türkiye Genelinde bulunan Sivil Toplum Örgütlerinin Ankara’ da düzenleyeceği ‘’ Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına Sungurlu Ticaret Borsasından destek…

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil; ‘’Bizler, bu toprakların ve bu milletin sevdalısı Sivil Toplum Kuruluşları olarak, oynanan oyunu çok net görüyor, bu kirli senaryoyu çok yakından takip ediyoruz. Değerlerimizi, inancımızı, birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan bölücü terör örgütüne karşı dik durmayı, kimden gelirse gelsin, hangi maskenin ardına saklanmış olursa olsun, her türlü terörü lanetlemeyi, terör karşısında bir ve beraber olmayı sürdüreceğiz. Terörün, ezeli kardeşliğimizi zedelemesine izin vermeyeceğiz. Irkçılık bir hastalıktır; bu hastalığın kardeşlerimiz arasında yayılmasına seyirci kalmayacağız. Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte bu organizasyona katılım göstermeyi kendimize bir borç bildik Perşembe günü yoğun bir kalabalık eşliğinde Ankara’ ya hareket edeceğiz.’’ Dedi.

 

Perşembe günü Ankara’ da düzenlenecek olan ‘’Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet’’ programına katılmak isteyen hemşehrilerimiz Sungurlu Ticaret Borsası Özel Kalem müdürlüğüne müracaat edebilirler.

 

[Devamını oku...]

15
Teröre Hayır Kardeşliğe Evet

 Teröre Karşı Kardeşlik İçin Buluşuyoruz... BAYRAĞINI AL GEL  17 Eylül, PERŞEMBE - 16:30 SIHHİYE

[Devamını oku...]

07
Başımız Sağolsun

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğu haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Ülkemizi derin üzüntüye boğan bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan askerlerimize acil şifalar dilerim.

[Devamını oku...]

21
Çorum Dernekler Federasyonundan Ticaret Borsasına Ziyaret

Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır, Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Karaçil'i makamında ziyaret etti.

 

Çağır, 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak olan Çorum Tanım Günleri hakkında Başkan Karaçil'e bilgi verdi.
ÇDF Genel Başkanı Hayri Çağır, Çorum Dernekler Federasyonu’nun 2001 yılında faaliyetlerine başladığını belirterek, federasyonun Ankara’daki Çorumluların ve Sungurluların memleket özlemlerini gidermek, Çorum-Ankara arasındaki bağları daha da güçlendirmek maksadı ile çeşitli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.
2012 ve 2013 yıllarında Ankara’da düzenledikleri Çorum Tanıtım Günleri ile Çorum'un tanıtımına önemli katkı sunduklarını dile getiren Hayri Çağır, “Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Çorum Tanıtım Günlerine siyasi parti genel başkanları, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar ve Çorumlu hemşerilerimiz yoğun ilgi göstermişlerdi." dedi.

 

Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çorum Tanıtım Günleri için gereken desteği vermeye hazırız " dedi.

[Devamını oku...]

Sayfa 20 / 30İlk   Geri   15  16  17  18  19  [20]  21  22  23  24  İleri   Son   
Yazdır