Lütfen bir mod seçin:  

Haberler

08
Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

 Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum.

[Devamını oku...]

06
Kıymetli Basın Mensupları, Hatırlayacağınız üzere 21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu.

 Kıymetli Basın Mensupları,

Hatırlayacağınız üzere 21 Ocak’taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu. 
Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar.
Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı. 
İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde. 
Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisinden bahsedeceğim.
Birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. 
2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. 
Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. 
İş alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak.
Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TL olan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek. 
Buradan iş dünyasına çağrıda bulunuyorum. Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz.
İkincisi de; herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi. Böylece Devletimiz sıkıntılı günümüzde de yanımızda olduğunu bir kez daha gösteriyor. 
Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödeniyor. 
Yani burada devletimiz işverene diyor ki, düzenini bozma, istihdamı koru.

Tüm bu teşviklere ilişkin tüm detaylara istihdamseferberligi.org adresinden ulaşabilmek mümkün.
Aklınıza takılan bir konu olursa, … Odası/Borsası’na ulaşmanız mümkün. 
Bu teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticileri kadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyük görevler düşüyor. İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda onlardan ekstra hassasiyet bekliyoruz.
Önümüzdeki süreçte de Valimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın yerel teşkilatları ve iş dünyası kuruluşlarımızın başkanlarının katılımıyla üyelerimize yönelik olarak istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz.
İlimizde her ay en çok ilave istihdam sağlayan üyelerimizi kutlayacağız.
Bakın 2017’deki istihdam seferberliğinde kamu-özel sektör olarak el ele verdik ve 1,5 milyon ilave istihdam sağladık. Kamu-özel sektör el ele verdimi yapılmayacak şey yoktur. 
Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum. 
Sizler vasıtasıyla ülke çapında her işverene sesleniyoruz; Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak, hem işinizi geliştirin, hem ekonominin büyümesine katkınız olsun, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanan siz olun. 
Dünün en çok kazananları, Türkiye’ye yatırım yapanlar, Türkiye’de istihdam sağlayanlar oldu. Yarının en çok kazananları da, bugün Türkiye’ye yatırım yapanlar, insanımıza istihdam sağlayanlar olacak.
Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. 
Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için, Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var diyoruz.
Sizleri Sungurlu Ticaret Borsası olarak saygıyla selamlıyorum.
Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa KÜRBÜZ

[Devamını oku...]

05
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KÜRBÜZ 'Tüm Sanayicileri, Esnafları, Kobileri ve Tüm İşverenleri 'İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019'' kapsamında uygulanan desteklerden yararlanmaya çağırdı.

 Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KÜRBÜZ 'Tüm Sanayicileri, Esnafları, Kobileri ve Tüm İşverenleri 'İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019'' kapsamında uygulanan desteklerden yararlanmaya çağırdı. Başkan Mustafa KÜRBÜZ, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısı ardından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) '' Burası Türkiye Burada İş Var'' sloganıyla başlattığı İstihdam seferberliği 2019 programını gönülden desteklediğini dile getirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KÜRBÜZ, İstihdam Seferbeliği 2019 ile alakalı tanıtımlar ve videoların tüm üyelerin, sanayicilerin, esnafların ve kobi işletmelerinin inceleyerek bu seferberliğe katkı sağlaması gerektiğini vurgulayarak hem işveren hemde işçinin kazanacağını belirtti

[Devamını oku...]

05
Sungurlu Belediye Başkanı, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Şahiner, Borsamızı ziyarette bulundu

 Sungurlu Belediye Başkanı, İyi Parti Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Şahiner, Borsamızı ziyarette bulundu, Ziyarette Borsa Başkanımız Mustafa Kürbüz Ticaret Borsası pazar alanının sorunlarını dile getirdi. Abdulkadir Şahiner pazar alanı konusunda elinden geleni yapacağını belirtti. Ziyaretlerinden dolayı Abdulkadir Şahiner'e teşekkür ederiz,

[Devamını oku...]

04
Boğazkale Ziraat Odasına güven oyu alarak tekrardan seçilen başkan Ahmet Meteoğlu'na ziyarette bulunduk. Allah hayırlı uğurlu etsin. Sıcak ve samimi sohbetlerinden dolayı Ahmet Meteoğlu'na teşekkür ederiz.

 Boğazkale Ziraat Odasına güven oyu alarak tekrardan seçilen başkan Ahmet Meteoğlu'na ziyarette bulunduk. Allah hayırlı uğurlu etsin. Sıcak ve samimi sohbetlerinden dolayı Ahmet Meteoğlu'na teşekkür ederiz.

[Devamını oku...]

28
TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER ve KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMİ YAPILMIŞTIR.

 TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER ve KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMİ YAPILMIŞTIR.

TOBB İL GGK ve KGK İCRA KOMİSTESİ Seçimleri Ticaret ve Sanayi Odası'nda 27.02.2018 tarihinde gerçekleşmiştir. GGK Seçiminde 38 üyesi olan komite üyelerinden 22 tanesi oy kullanmıştır. Seçimde Nejat KOLCU, Osman MENGÜÇ, Sefa KILIÇ ve Ragıp ÖZSARI asil üye olarak seçilmiştir. Erdal KÜRBÜZ, Nail KURMAN, Onur TUNÇAY, Emir Can AYDOĞAN yedek üye olarak seçilmiştir.

KGK İcra Kurulu Komitesinde 3 üyesi bulunan komite üyelerinden 2 tane oy kullanılmıştır. Seçimde asil üye olarak Elif Gökçen ŞAHİNER seçilmiştir. Yedek üye olarak Yasemin BOLAT seçilmiştir.

[Devamını oku...]

Sayfa 2 / 36İlk   Geri   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır