Haberler

15
Teröre Hayır Kardeşliğe Evet

 Teröre Karşı Kardeşlik İçin Buluşuyoruz... BAYRAĞINI AL GEL  17 Eylül, PERŞEMBE - 16:30 SIHHİYE

[Devamını oku...]

07
Başımız Sağolsun

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde düzenlenen terör saldırısı ve ardından bölgede sürdürülen operasyon sırasında çok sayıda askerimizin şehit ve yaralı olduğu haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Ülkemizi derin üzüntüye boğan bu alçak saldırıda hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, milletimize başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan askerlerimize acil şifalar dilerim.

[Devamını oku...]

21
Çorum Dernekler Federasyonundan Ticaret Borsasına Ziyaret

Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır, Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Karaçil'i makamında ziyaret etti.

 

Çağır, 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılacak olan Çorum Tanım Günleri hakkında Başkan Karaçil'e bilgi verdi.
ÇDF Genel Başkanı Hayri Çağır, Çorum Dernekler Federasyonu’nun 2001 yılında faaliyetlerine başladığını belirterek, federasyonun Ankara’daki Çorumluların ve Sungurluların memleket özlemlerini gidermek, Çorum-Ankara arasındaki bağları daha da güçlendirmek maksadı ile çeşitli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.
2012 ve 2013 yıllarında Ankara’da düzenledikleri Çorum Tanıtım Günleri ile Çorum'un tanıtımına önemli katkı sunduklarını dile getiren Hayri Çağır, “Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Çorum Tanıtım Günlerine siyasi parti genel başkanları, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar ve Çorumlu hemşerilerimiz yoğun ilgi göstermişlerdi." dedi.

 

Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çorum Tanıtım Günleri için gereken desteği vermeye hazırız " dedi.

[Devamını oku...]

20
Başkandan Çiftçilerin Yüzünü Güldürecek Açıklama

Başkan Karaçil yapmış olduğu açıklamada ; ‘’ 01.01.2015 tarihinden 31.12.2015 tarihine kadar Ülkemiz sınırları içerisinde meydana gelen yangın, aşırı sıcak zararı, sam yeli çığ, heyelan taban suyu yükselmesi, sel, su baskını, fırtına, aşırı kar yağışı, dolu, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören üreticilerimizin, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında olup Bakanlığın görev alanı içerisinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (diğer kamu ve kuruluşları hariç) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine (TTK) olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin 08/04/2015 tarih ve 2015/7510 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda,

Yangın, aşırı sıcak zararı, sam yeli çığ, heyelan taban suyu yükselmesi, sel, su baskını, fırtına, aşırı kar yağışı, dolu, don, kuraklık, yıldırım düşmesi ve hortum afetlerinden zarar gören ve kredi borçlarının ertelenmesini isteyen çiftçilerimizin kararnamenin yayınladığı tarih itibariyle, 31 ARALIK 2015 mesai saati bitimine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ÇKS kimlik ve arazi bilgileri ve dilekçe ile yapmaları gerekmektedir. Ayrıca kararname kapsamında borç ertelenmesi isteyen çiftçilerimizin kredi kuruluşlarına da (Ziraat Bankası A.Ş. veya bağlı bulundukları Tarım Kredi Kooperatifine) dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.’’ Dedi. 

[Devamını oku...]

19
Sungurlu Ziraat Odasından Ziyaret

Ziraat Odası başkanlığına seçilen Dursun Karaderili ve AKP İlçe Başkanı İlyas Özkan, ticaret borsasına ziyarette bulundular. Sungurlu’da yapılan çalışmalar üzerine yapılan konuşmalarla birlikte ticaret borsası başkanı Halim Karaçil, ile birlikte karşılıklı görüşmelerde genel olarak Sungurlu şartları, çiftçi sıkıntıları ve zirai durumlar konuşulup analiz edildi. Ticaret borsasının çalışmalarını inceleyen İlyas Özkan ve Dursun Karaderili yapılan yeniliklerden ötürü tebriklerini iletti.

[Devamını oku...]

19
Genç Girişimciler Sungurlu'da Buluştu

 Çorum’lu Genç Girişimciler İl İcra Kurulu Üyeleri Sungurlu’ da bir araya geldi.

Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’in girişimleri sonucu Genç Girişimciler İl İcra Kurulu üyeleri aylık olağan toplantısı Sungurlu’ da gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

Sayfa 16 / 25İlk   Geri   11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  İleri   Son   
Yazdır