Haberler

13
Karaçil, "15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir"

 Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, "15 Temmuz’u Asla Unutmayacağız, Unutturmayacağız" dedi.
Ticaret Borsası'nda düzenlenen basın toplantısına Sungurlu Ticaret Borsaso Başkanı Halim Karaçil'in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ve çiftçiler katıldı.

[Devamını oku...]

06
KARAÇİL “ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNE YILLARDIR SUNGURLU TÜCCAR VE SANAYİCİLERİNİN İSTEK VE SORUNLARINI DİLE GETİRİP, ÇÖZÜME ULAŞTIRMANIN MEMNUNİYETİNİ YAŞIYOR"

 İç Anadolu Bölge Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya borsamız adına Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil ve Genel Sekreterimiz Levent Akkaş katıldı.
Toplantıda Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsasi ve oda istek ve taleplerine deyinerek, Yıllardır dile getirdiğimiz istihdamda ki tüketimin ekonominin %60 ını oluşturduğunu ve bunlarda düzenleme yapılarak tüketim mallarında K.D.V indirimi talep doğrultusunda, çabalarımız ve gayretlerimiz sonucu konutta ve mobilya da K.D.V indirimi, beyaz eşyada ise Ö.T.V muafiyeti sağlandı indirim süreleri 3 aydan 6 aya uzatıldı. Sanayici üzerindeki mali yükler azaltılsın talebimizde ise, üretim reform paketi yasalaştı, sanayi ve üretim bölgelerinde yer alan binalarda emlak vergisi kalktı,elektrik kullanımında %2lik TRT payı kalktı, hafta sonu çalışma için izin alma kalktı,bazı damga vergileri ve harçlar kalktı OSB yatırımcılarına kolaylıklar sağlanarak finansman kaynağı olarak tapuları teminat gösterilmeye başlandı. Ayrıca kobilere hibe ve düşük faizli kredi verilip ekonomiye can suyu verilmesinden dolayı memnuniyetimizi belirttik ve vergilerini tam olarak zamanında ödeyen tüccarların ve esnaflarımızın %5 teşvik almasindan menmuniyetimizi belirttik. Bunun gibi Birçok reform vesile olan Başkanımıza, gerçekleşen toplantıdan dolayı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu teşekkür etti.

[Devamını oku...]

27
BORSAMIZDA İLK MAHSUL SATIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 2017–2018 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul arpa ve buğday satışa arz edilmek üzere Sungurlu Ticaret Borsası’na getirildi.

İlk arpa satışı Denizli Köyü’nden Vedat Ünlü’ye ait 26 ton arpa, 0,856 TL/kg fiyatla Uyanıkerler Gıda Nak. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından satın alındı.

İlk buğday satışı Güvendik Köyü’nden Necati Güvenoğlu’na ait 4 ton buğday, 0,974 Tl/kg fiyatla Çavuşoğulları Tarım Ürn. Paz. Nak. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından satın alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil “ Yeni hasat döneminin tüm üyelerimiz ve tüm çiftçilerimiz için hayırlı uğurlu ve bereketli geçmesi dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

[Devamını oku...]

25
BORSAMIZ BAYRAMLAŞMA TÖRENİNE KATILDI

 Sungurlumuz yıllardır süre gelen ve gelenekselleşen bayramlaşma törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil, Meclis Başkanımız Murtaza Uyanıker, Yön. Kurulu Başkan Yard. Ercan Özsaray, Yön. Kurulu Üyesi Bekir Karaçil, Genel Sekreter Levent Akkaş ve personeller olarak katılım sağlanmıştır.

Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil bütün islam alemine mutlu ve huzurlu bir bayram diledi. Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karaçil, bayramlarda yaşanan sevinç ve kardeşlik duygularının daim olmasını temenni etti.​

[Devamını oku...]

08
TOBB BİRLİĞİ VE SUNGURLU TİCARET BORSAMIZDAN GIDA YARDIMI

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Sungurlu Ticaret Borsası tarafından hazırlanan 667 adet Ramazan gıda yardım paketi, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Konuyla ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Karaçil, Ramazan ayında birlikte hareket etme ve dayanışma kültürünün arttığını dile getirerek " Ramazan ayı dolayısıyla TOBB’den gelen 40 bin lira ile ihtiyaç sahibi 667 aileye temel gıda, erzak paketleri hediye ettik. Böyle hayırlı bir çalışmaya katkımız olduğu için bizler de mutlu olduk. Gelen yardımları biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ederek ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit etmekte de sayın yönetim kurulu üyelerim, meclis başkanımız ve üyelerimiz ve sayın ilçe muhtarlarıyla ortaklaşa çalışarak yardım eli uzattık. Toplumsal yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemi böyle durumlarda daha iyi anlaşılıyor” dedi.

[Devamını oku...]

25
BORSAMIZ TOBB 73.GENEL KURULU İÇİN ANKARA’DA

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 73. Mali Genel Kurulu Ankara’da toplandı. TOBB delegelerinin Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Anıtkabir ziyaretiyle başlayan Genel Kurul, öğleden sonra TOBB Delegeliğinde 10 yılı dolduran üyelere Başbaşkan Binali YILDIRIM, Bakanlar ve bürokratların katılımıyla gerçekleşen Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni ile devam etti. Genel Kurul günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmasıyla gerçekleşen genel kuruluna Borsa Yönetim Kurulu Başkanımız Halim KARAÇİL, Başkan Yardımcımız Ercan ÖZSARAY, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet AKKUŞ, Bekir KARAÇİL, Şağban BAYAV, Meclis Başkanı Murtaza UYANIKER, TOBB Delegesi Hasan KARTALER ve Genel Sekreterimiz Levent AKKAŞ ile birlikte Ankara da bulunmaktadırlar.

[Devamını oku...]

Sayfa 10 / 30İlk   Geri   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  İleri   Son   
Yazdır