Haberler


Duyuru

 

09

Rusya Federasyonu’nun St. Petersburg şehrinde düzenlenecek St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu vesilesiyle, Rusya Sanayiciler ve Girişimciler Birliği (RSPP) ile işbirliği içerisinde, Birliğimiz Başkanı Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, 18 Haziran 2015 Perşembe günü 12.30 – 13.45 saatleri arasında, Türkiye-Rusya Çalışma Toplantısı düzenlenecektir.

Toplantıda Türkiye ile Rusya Federasyonu arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin mevcut durumu ile yeni işbirliği olanakları görüşülecektir. İki ülke arasında hayata geçirilmesi beklenen Hizmet ve Yatırım Alanında Ticari ve Ekonomik Ortaklık Anlaşması öncesi yapılacak değerlendirmelerin iki ülke yatırımcı ve hizmet sunucuları açısından önem taşıyacağı düşünülmektedir.

Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenecek toplantıya katılmak isteyen firma temsilcilerinin ekte yer alan formu, eksiksiz bir şekilde doldurularak en geç 15 Haziran 2015 Pazartesi günü 17.00’ye kadar Birliğimize iletmesi gerekmektedir.

Katılımcıların uçak ve otel rezervasyonlarının kendileri tarafından yapılması beklenmektedir.

[Devamını oku...]

27

Leningrad Bölgesi Vali Yardımcısı Dmitriy Yalov ve beraberindeki heyet ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Heyet listesi iletilmektedir.

Ziyaret çerçevesinde, 2 Haziran 2015 Salı günü, 09.00 – 12.30 saatleri arasında, Ankara’da, TOBB Sosyal Tesisler 1-2-3 nolu salonlarında, Türk firmaları ile tanışma toplantısı gerçekleştirilecektir.

[Devamını oku...]

11

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı işbirliğinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlemek amacıyla Türkiye 100 Programı başlatılmıştır. Türkiye 100 programı, merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ve Harvard İşletme Okulu Profesörü Michael Porter tarafından kurulan AllWorld Network ile 2011 yılında gerçekleştirilen Türkiye 25 Programı’nın devamı niteliğindedir. Listeye girmeye hak kazanan şirketler, ALLWorld Network’ün dünyanın dört bir tarafında hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı küresel ağının bir parçası haline geleceklerdir. Yazılı ve görsel basının ilgisi, kazanan şirketlerin üzerine çekilecek ve bu sayede yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimleri kolaylaşacaktır. Ayrıca başarılı şirketlerin sahipleri ve üst düzey yöneticileri Harizan 2013’te Harvard Üniversitesi’nde düzenlenecek olan AllWorld Girişimcilik Zirvesine katılmaya hak kazanacaklardır. Kimler Başvurabilir? Yarışmaya katılabilmek için aşağıda belirtilen şartlar sağlanmalıdır: · En erken 3 sene önce kurulmuş ve 2012 yılında asgari 500 Bin ABD Doları ciroya ulaşmış olmak, · 500 Bin ABD Doları ciro ve/veya en erken 3 sene önce kurulmuş olma koşullarını sağlayamayan şirketler “İzlenecek Yeni Şirketler” kategorisinde yer almak üzere başvurabilirler, · Holdinglerin konsolide bilançolarıyla başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak, bir holdinge bağlı olarak faaliyet gösteren tekil şirketler başvuru yapabilirler, · Başvuracak şirketler Türkiye dışında kurulmuş olsalar dahi faaliyetlerinin çoğunluğunu Türkiye’de gerçekleştirmiş olmaları koşulu aranmaktadır, · Kar amacı gütmeyen şirketler, franchise işletmeleri, holdingler, galeriler, bankalar ve elektrik, gaz ve su gibi alt yapı sağlayıcıların başvuruları değerlerlendirmeye alınmayacaktır, · Hisselerinin %51’den fazlası halka açık ya da kamuya ait olan işletmeler kapsam dışında tutulacaktır. Değerlendirme Nasıl Yapılacak? Yarışmanın değerlendirilmesi şu şekilde yapılacaktır; Başvuran şirketler 2010-2012 dönemindeki yıllık satış geliri büyüme hızına göre sıralanacaktır. Satış gelirlerini en hızlı arttıran şirket Türkiye 100 listesinde 1'inci sırada yer alacaktır. Nasıl Başvurulabilir? Herhangi bir ücret ödemeden yapılacak başvurular, internet üzerinden www.turkiye100.org adresinden yapılabilecektir. Başvuru yapan şirketlerin 2010-2012 dönemindeki bilanço ve gelir tablolarını mali müşavirden onaylatıp basvuru@turkiye100.org adreslerinden birine göndermeleri gerekmektedir. Başvurular 7 Mart-15 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılabilecektir.

[Devamını oku...]

21

SUNGURLU TİCARET BORSASI ORGAN SEÇİMLERİ 02 ŞUBAT 2013 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 11:00 DA SUNGURLU İLÇESİ ÖZEL İDARE BİNASI KONFERANS SALONUNDA YAPILACAKTIR. KESİNLEŞEN DELEGE LİSTELERİ (3 TAM İŞ GÜNÜ) 22 OCAK 2013, 23 OCAK 2013 VE 24 OCAK 2013 TARİHLERİNDE BORSA BİNASINDA ASKIYA ÇIKARTILMIŞTIR. TÜM BORSA ÜYELERİMİZE DUYRULUR.

[Devamını oku...]

10

SUNGURLU TİCARET BORSASININ, 02 ŞUBAT 2013 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN ORGAN SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DELEGE LİSTELERİ 3 TAM İŞ GÜNÜ. 14.01.2013/15.01.2013/16.01.2013 TARİHLERİ ARASINDA ASKIYA ÇIKARTILACAKTIR. BU ZAMAN ZARFINDA ÜYYELERİN VERGİ MÜKELLEFİYETLERİ İLE İLGİLİ BORSA KAYITLARI KONTROLE AÇILACAKTIR. ÜYELER ASKI SÜRESİ İÇERSİNDE DÜZELTME TALEBİNDE BULUNAMAZLARSA BORSADAKİ KAYITLARIN DOĞRULUĞU KABUL EDİLMİŞ SAYILACAKTIR.

[Devamını oku...]

21
TOBB Girişimci Kurulları bilgi sistemi yazılımına bilgi girişlerinin bir çok koordinatör oda/borsalar tarafından eksik ve hatalı yapıldığının tespit edilmesi nedeniyle TOBB İl genç girişimciler kurulu icra komitesi seçimleri ve TOBB İl kadın girişimciler kurulu icra komitesi seçimleri 14 Aralık 2012 Cuma gününe ertelenmiştir...

[Devamını oku...]

Sayfa 3 / 4İlk   Geri   1  2  [3]  4  İleri   Son   
Yazdır