Haberler


Manşet

 

14
SUNGURLU TİCARET BORSASI'NDAN, ÇORUM AK PARTİ İL BAŞKANI AV. MEHMET KARADĞ'A ZİYARET.

  Çorum AK Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde yeniden İl Başkanı seçilen Av. Mehmet Karadağ'a Hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Ziyarette Sungurlu'nun ve Çorum'un ortak sorunlarından bahsedildi. Sungurlu'dan verilen göçün engellenmesi için iş imkanlarının artması, gençlerin daha çok iş hayatında bulunması için çalışmaların yapılması hakkında görüşmelerde bulunuldu. Sungurlu'ya daha iyi hizmet vermek için hep birlikte el ele çalışıp güzide ilçemizi geliştirmeyi, kalkındırmayı hedefliyoruz. Av.Mehmet Karadağ'a görevinde başarılar dileyerek, güzel temmennilerle ayrıldık.

[Devamını oku...]

07
SUNGURLU TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI HALİM KARAÇİL, GÜMRÜK VE TURİZM İŞLETMELERİ (GTİ)AŞ GENEL KURULUNA KATILDI.

 Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) AŞ Genel Kurulu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.​
“Niyet hayırsa, akıbet hayır olur” diyen Hisarcıklıoğlu, 2005 yılında bu işe hayırlı niyetle başladıklarını vurgulayarak, Türkiye’nin dış ticaretinin yarısının kara gümrük kapılarından yapıldığını ama yıllarca Gümrük kapılarına yatırım yapılmadığı için, kötü koşullardan dolayı bir sürü problem çıktığını ve ek maliyetlere neden olduğunu söyledi.
Bu sıkıntıyı üyelerini çektiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Sınır kapılarındaki güvenlik sorunlarından dolayı bütün Türkiye çekiyordu. O dönemde hükümetimize dedik ki, ‘verin biz yapalım’. Onlar da bu camiaya güvenip verdiler. Biz bu işi hayal edip yola çıktığımızda 137 Oda ve Borsamız bizi anladı, bu işe emek ve gönül verdi. Yine kültürümüzde bir söz var: ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır’ Bu birlik-beraberlik olunca bereket de geldi” dedi.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada GTİ’nin gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

[Devamını oku...]

21
TİCARET BORSASI'NDA 53 KURSİYER SERTİFİKA ALDI

 Borsa'da 53 kursiyer sertifika aldı

KOSGEB, İş-Kur ve Sungurlu Ticaret Borsası İş Birliği protokolü kapsamında 5.si düzenlenen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ni başarıyla tamamlayan 53 kursiyere sertifikaları verildi. 
Sungurlu Ticaret Borsası'nda düzenlenen sertifika törenine Sungurlu Kaymakamı Mithat Gözen, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Sungurlu Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Çorum KOSGEB İl Müdürü Hamdi Danış, Çorum İş Kur Müdürü Ali Şahan, Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Kalkan, Jandarma Komutanı Üsteğmen Tolga Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Esnaf Odası Başkanları, Banka Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. 
Gerçekleştirilen sertifika programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile birlikte Sungurlu Ticaret Borası Başkanı Halim Karaçil'in konuşmasıyla devam etti. 
Karaçil, "Bugün burada bir araya gelmemizin sebebi, devlet millet işbirliği ile Devletimizin sunmuş olduğu imkanları halkımızla paylaşmak, KOSGEB işbirliğiyle 5.incisini yapmakta olduğumuz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almış olan 56 kursiyerimiz kurslarını başarıyla tamamlamış olup bugün belgelerini alacaklardır. Bu belgeleri almış olan kursiyerler devlet imkanlarından 50.000,00 TL hibe 100.000,00 TL faizsiz kredi alma imkanları olacaktır" dedi. 
Karaçil, öyle umut ediyoruz ki bu gün burada belgelerini alan kursiyerlerimiz, yukarıda bahsetmiş olduğum maddi imkanlardan yararlanarak, istihdam ve ekonomi açısından ilçemize ve ülkemize katkı sağlayacaklardır. İlçemizdeki hızlı bir göç verme durumunu durduracaktır" diye konuşmasını bitirdi. 
Program protokol üyelerinin yaptığı konuşmaların ardından emeği geçenlere plaket takdimi sonrası kursiyerlere sertifikalarının verilmesiyle son buldu.

[Devamını oku...]

20
SUNGURLU TİCARET BORSASI 2018 YILI BÜTCE GÖRÜŞMESİ

 Sungurlu Ticaret Borsasında 2017 yılının son meclis toplantısı Meclis Başkanı Murtaza Uyanıker, Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karaçil başkanlığında meclis üyelerimizle beraber yapıldı. Toplantıda Ticaret Borsası 2018 yılı faailiyet bütçesi görüşüldü ve onaylandı.

[Devamını oku...]

14
SUNGURLU TİCARET BORSASI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

 Sungurlu Ticaret Borsası Yönetimi ve üyeleri İstihdam Seferberliği ödül töreni için TOBB davetlisi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gitti.Ticaret Borsası Başkanı Halim KARAÇİL, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan ÖZSARAY, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet AKKUŞ, Bekir KARAÇİL ve Şağban BAYAV, Meclis Başkanı Murtaza UYANIKER ve Meclis Üyesi Hasan KARTALER ile Genel Sekreter Levent AKKAŞ TOBB davetlisi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde Başbakan YILDIRIM’ın katılımları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen istihdam şurası milli istihdam seferberliği ödül törenine katıldılar.

[Devamını oku...]

09
9-12 ARALIK KOSGEB DESTEKLİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

 Sungurlu Ticaret Borsası'nda 9-12 Aralık tarihleri arasında 6.sı düzenlenen KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri başladı.Başkan KARAÇİL, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması için böyle programların sıklıkla yapılacağı bilgisini verdi ve gençler ile iş sahibi olacak kişilere desteğinin tam olduğunu belirtti.2017’de 2.si ,toplamda 6.sı düzenlenen, 30 kişinin katıldığı eğitimler (4gün) 32 saat sürecektir. Katılımcıların eğitim sonunda aldıkları belge ile açacakları iş yerleri için 100bin tlye kadar KOSGEBden hibe verilecektir. Mhp İlçe Başkanı Yasin ŞAHİN ve ekibi Ticaret Borsasına gelerek Başkan Halim KARAÇİL’i ziyaret etti. Başkan ŞAHİN,Yapılan hizmetlerden ve eğitimlerden ötürü Başkan Halim KARAÇİL’i tebrik etti, memnuniyetlerini dile getirdi ve başarılar diledi. Katılımcı arkadaşlara, Ticaret Borsası Başkanı Halim KARAÇİL ve Ticaret Borsası Genel Sekreteri Levent AKKAŞ başarılar diler.

[Devamını oku...]

Sayfa 5 / 23İlk   Geri   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır