Haberler


Manşet

 

24
Başkan Karaçil’in Basın Bayramı Mesajı

 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil; “Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazı ‘İletişim özgürlüğü’ şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır. Basın, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Yurttaşla devlet arasındaki iletişimin sağlanması, kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir. “Büyük Önder Atatürk’ün, ‘Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir milletin ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür’ sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır. 24 Temmuz basın bayramınızı kutlar, Basın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını diler, hepinize selam ve sevgiler sunarım” 

[Devamını oku...]

13
Üyelerimize Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Borsamızda üyelerle yapılan bilgilendirme toplantısında başkanımız Halim Karaçil genel olarak Sungurlu ekonomisinden, buğday fiyatlarından ve esnaf ilişkilerinden bahsetti. Konuşmasında borsanın kalitesini ön planda tutan Halim Karaçil “Biz üyelerimize ve çiftçilerimize üst düzey hizmet...

[Devamını oku...]

13
Başkanımızın Kadir Gecesi Mesajı

Sungurlu Ticaret Borsası başkanı Halim KARAÇİL’in Kadir Gecesi için yayınladığı mesaj :Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz.Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır.Bu münasebetle tüm hemşerilerimin ve İslam Alemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım.

[Devamını oku...]

27
Umem Beceri10 Projesi

İstihdam sorunun altında yatan en önemli nedenlerden biri de ''mesleksizlik''dir. Türkiye’de vasıfsız işgücü fazlalığı olduğu görülmekte diğer yandan firmalar da kaliteli eleman bulma sıkıntısı çekmektedir.
Bu kapsamda işgücü piyasasında arz talep uyuşmazlıklarından kaynaklanan işsizliğe çözüm getirmek amacıyla “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi” başlatılmıştır.

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi, bir beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliğidir.

[Devamını oku...]

22
Sezonun İlk Satışı Törenle Gerçekleştirildi

Sungurlu’da yılın ilk mahsulü buğday ve arpa, Borsamızda düzenlenen törenle satıldı.
Başkanımız Halim Karaçil, yeni gelen mahsulle sezonunun açıldığını söyledi.

Borsanın çiftçiye en iyi şekilde hizmet vermeye devam ettiğini belirten Karaçil; ”Çiftçilerimiz bir yıl süresince gece gündüz demeden yoğun bir emek sarf ederek, arazilerindeki mahsülleri adeta bir çocuk büyütür gibi gözlerinden sakınarak yetiştimişlerdir. Bizlerde her daim çiftçimizin ve esnafımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Yoğun bir sezon geçirilmesini ümit ediyor, çiftçilerimize ve esnafımıza bereketli bir sezon diliyorum.”dedi.
Programa katılan ilçe Kaymakamı Osman Beyazyıldız ise; ” Sungurlu Ticaret Borsası ve çiftçilerimiz bir yıllık alın terlerinin mükâfatını almaya başladılar bu sevince ortak olmak bizleride mutlu etti. Borsamız ise yeni kurduğu labaratuvar ve bilgisayarlı satış sistemi ile çiftçilerimizin işini dahada kolaylaştırmış oldu. Sayın Başkanımıza uzun süredir çalışması devam eden bilgisayarlı satış salonunu bugüne yetiştirdiği ve çiftçilerimizin hizmetine sunduğu için teşekkür ediyorum. 2015 yılı mahsüllerinin bereketli olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ilçeye bağlı Yirce Köyünden Amil Akat’ın tarlasından kaldırıp borsaya getirdiği ilk mahsul ile Kavşut köyünden Zeki Tombuloğlu’ nun getirmiş olduğu mahsuller açık arttırmaya çıktı. Açık artırma sonucu Arpa: 0,588 Kuruştan, Buğday ise 0,801 Kuruştan alıcı buldu.

Törenin sonunda sezonun ilk mahsullerini Borsa’da satışa sunan iki çiftçiye birer adet yarım altın hediye edildi.

Törene, Sungurlu Kaymakamı Osman Beyazyıldız, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karadereli, daire müdürleri ile çiftçiler katıldı.
 

[Devamını oku...]

16
Şekerbank'tan Borsamıza Ziyaret

Borsamızı ziyaret eden Şekerbank Müdiresi Sevgi Çam Doğan çiftçi kredisi imkanlarından bahsetti. Genel olarak borsayı tanıma amaçlı yapılan ziyarette yeni elektronik satış sistemi ve ürün analiz cihazını inceledi.

[Devamını oku...]

Sayfa 18 / 21İlk   Geri   12  13  14  15  16  17  [18]  19  20  21  İleri   Son   
Yazdır