Lütfen bir mod seçin:  

Haberler

Entries for Kasım 2015

24
Şekerbank Sungurlu’dan Borsaya Ziyaret

Şekerbank Sungurlu Şubesi Müdürü İbrahim Güleçyüz Sungurlu Ticaret Borsası’nı ziyaret etmiştir. Ziyaretinde Sungurlu ekonomisi ve çiftçi kredileri hakkında konuşmalar yapıldı. Çiftçilere sağladığı imkânlardan dolayı Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’e teşekkürlerini iletti.

[Devamını oku...]

23
Sungurlu Ticaret Borsası'nda Trafik Eğitimi

Daha önce yapılan trafik eğitim seminerinin 23 Kasım tarihinde tekrarlanıp çiftçileri ve sürücüleri bilinçlendirmeyi hedefleyen Sungurlu İlçesi Bölge Trafik Denetleme Amirliği eğitim seminerlerine devam etmektedir. Sungurlu ilçesi içerisindeki trafiğin sıkışık olması nedeniyle traktör, kamyon ve kamyonet gibi araçların ilçe içerisine girişi engellenerek trafiği bir nebze rahatlatmayı hedeflemektedir. Ayrıca traktör sürücülerinin araç bakımlarını sıklıkla yapıp, trafiğe çıkmadan önce gerekli önlemlerin alınması gerektiği bir kez daha hatırlatıldı.

[Devamını oku...]

20
Sungurlu Emniyet Müdüründen Borsa’ya Ziyaret

Bu yıl içerisinde yeni görevine başlayan Sungurlu Emniyet Müdürü Yavuz Selim Kılıç Sungurlu Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’i ziyaret etti. Ziyarette Sungurlu’nun asayiş ve trafik durumu konuşuldu. Daha önce Sungurlu Ticaret Borsası’nda verilen seminerin trafik konusunda faydalı olduğuna dikkat çekti. Ziyaretinin devamında Sayın Kılıç’a borsa binası, yapılan yenilikler ve işleyiş hakkında bilgi verildi. İlçeye verilen bu gibi hizmetlerden dolayı Emniyet Müdürü Sayın Yavuz Selim Kılıç Borsa Başkanı Halim Karaçil’e teşekkür etti.

[Devamını oku...]

12
Sungurlu Ticaret Borsası’nda Eğitim Semineri

Sungurlu Ticaret Borsası’nda düzenlenen trafik eğitim seminerinde Sungurlu İlçesi Bölge Trafik Denetleme Amirliği tarafından görevlendirilen trafik polisleri, çiftçilere ve üyelere trafik hakkında genel bilgiler verildi. Özellikle çiftçilerin traktör kullanırken uyması gereken kurallara, alması gereken önlemlere, dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekildi.

[Devamını oku...]

04
Kaymakam Mithat Gözen, Sungurlu Ticaret Borsasına ziyarette bulundu.

Sungurlu Kaymakamı Mithat Gözen, Ticaret Borsası Başkanı Halim Karaçil’ i ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Kaymakam Gözen yaptığı açıklamada ; ‘’ İlçemizde sulu tarım ile refah düzeyinin artırılmasını planlıyoruz. Bu neticede ise ulusal düzeyde tercih edilen tohumun teşviki için çalışmalarımız olmakta. İlçemizin ekonomisi tamamen tarıma dayalı. Sizler Ticaret Borsası olarak zaten yeniliklere açıksınız, üreticinin ve tüketicinin yanında olduğunuzu, haklarını savunduğunuzu duyuyorduk fakat böylesine güzel bir satış salonunu hayata geçirmek önemli bir olay başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.’’ Dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaçil ise ; ‘’ İlçemiz sınırları içerisinde yer alan arazilerimiz sulu tarım için elverişli durumda fakat kullanamıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ilçemizde bağcılık yapılıyordu fakat şimdilerde Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de iradi işsizlik hat safhada bunun sıkıntılarını yaşamaktayız. ‘’ dedi.

[Devamını oku...]

Yazdır